Wolna Strefa

Sekcje

 

Sekcja naukowa - pomagamy w odrabianiu lekcji oraz przyswajaniu  zagadnień z różnych dziedzin wiedzy. Dyskutujemy także o nowinkach i ciekawostkach ze świata nauki. Zajęcia odbywają się codziennie, a czas ich trwania uzależniony jest od potrzeb klubowiczów. Prowadzą pani Ela i pani Ala.

Sekcja kulinarna- poznajemy nowe przepisy i wypróbowujemy stare. Sekcja cieszy się dużym powodzeniem. Zajęcia odbywają się we poniedziałki i środy od godziny 15.00 Prowadzą pani Ala i pani Ela

Sekcja sportowa- Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki  od godziny 17, prowadzącym jest pan Piotr

Sekcja misz-masz – jest to sekcja ciesząca się równie dużym zainteresowaniem co kulinarna. W ramach tej sekcji prowadzone są warsztaty profilaktyczne, treningi umiejętności, np. savoir vivre, turnieje i konkursy na wzór znanych teleturniejów telewizyjnych, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Zajęcia te mają na celu wspieranie procesu integracji wśród klubowiczów i budowanie zaufania w grupie. Na zajęciach dzieci i  młodzież mogą odkrywać swoje mocne strony, poznawać zasady prawidłowej komunikacji, wzmacniać postawę asertywności i kondycję psychofizyczną.

Zajęcia odbywają się  w wtorki od godziny 17:00, prowadzi pani Ela


Sekcja plastyczno-techniczna
malujemy, rysujemy, lepimy z masy solnej. Nasze prace wystawiamy na aukcjach. Każdy może tu ujawnić swój talent plastyczny. Staramy się, aby nasze zajęcia były atrakcyjne  i dlatego wymyślamy różne urozmaicenia, choćby malowanie na wielkich kartonach przytwierdzonych do ściany. Zapraszamy różne osoby, które pomagają nam doskonalić własne techniki.

Zajęcia odbywają się: we wtorek lub czwartek od godziny 16.00, prowadzi pani Ala;

Sekcja muzyczna- uczymy się grać na instrumentach. Zdobyte umiejętności wykorzystujemy później do naszych przedstawień. Przychodzą też do nas różni muzycy ze swoimi instrumentami, mamy wtedy możliwość spróbowania własnych sił np. grając na trąbce. Prowadzimy audycje radiowe w internetowym Radiu Wolna Strefa.

Zajęcia odbywają się w środy i piątki od godziny 17.30, prowadzi pan Piotr

Sekcja radiowa - w tej sekcji nasi klubowicze pod opieką Pana Piotra mają okazję prowadzić audycje radiowe, zbierać materiały i samodzielnie przygotowywać program, uczą się RADIA "od podszewki". Efektów ich pracy można posłuchać na antenie Radia Wolna Strefa :)

Zapraszamy w każdy wtorek od 13:30.